Jak odzyskać chęć do ćwiczeń? Czy można to zrobić tylko za pomocą silnej woli?

Zawsze staram się szukać faktycznego powodu dla którego nie udaje Ci się utrzymać diety i nie masz ochoty, żeby poćwiczyć. Często słyszę „nie mogę się za to zabrać”, „nie umiem się zmotywować”. Z łatwością można odzyskać chęć do ćwiczeń, tylko trzeba tę sytuację odwrócić. Bo może to nie silna wola odpowiada za to, że Ci się nie chce, tylko osłabiają ją zewnętrzne rzeczy?

Spróbuj zrobić te 5 kroków, żeby odzyskać chęć do ćwiczeń. Nie zapomnij też o tym ostatnim, bonusowym. Choć może się wydawać, że to niezbyt istotny punkt, to jest on równie ważny co pierwszych pięć.

Żeby odzyskać chęć do ćwiczeń:

 

  • Wyznacz sobie cel
  • Przygotuj plan
  • Porównuj postępy
  • Poszukaj wsparcia
  • Nie wracaj do przeszłości

Wyznacz cel

Wizualizuj go. Opisz dokładnie. Ma Ci przypominać do czego dążysz i jak chcesz wyglądać i się czuć już PO. Dzięki temu będzie Ci łatwiej oprzeć się pokusie – każde ciastko oddala Cię od tej świetnej figury, którą widzisz przed oczami

Instytut BIO odzyskać chęć do ćwiczeń

Przygotuj plan

Postaraj się, żeby był urozmaicony. To dotyczy zarówno ćwiczeń, jak i diety. Nuda jest najgorszym wrogiem odchudzania. Zresztą, każdy miałby dość jedzenia sałaty przez 7 dni w tygodniu. Bieganie w tym samym parku też po jakimś czasie się znudzi. Urozmaicaj sobie te dni, łatwiej wytrzymasz, kiedy będzie Ci się to podobać.

Instytut BIO odzyskać chęć do ćwiczeń

Kontroluj postępy

Zrób sobie zdjęcie PRZED. Albo sprawdź ile centymetrów Ci brakuje do tego, żeby zapiąć tę nową spódnicę. Ja miałam piękną różową, która nie tylko się nie dopinała, ale wyglądałam w niej jak serdelek. Każdego tygodnia sprawdzałam jak wiele mi jeszcze zostało, żeby udało się zasunąć zamek.

Instytut BIO odzyskać chęć do ćwiczeń

Poszukaj wsparcia

Może to być ktoś, komu powiesz jak wiele wyrzeczeń kosztuje Cię utrzymanie diety i do kogo będziesz mogła napisać, że już nie dajesz rady. I wcale nie musi to być najbliższa przyjaciółka. Czasami wystarczy wsparcie w grupie na forum, gdzie dziewczyny dbają o linię. Gwarantuję Ci, że zawsze znajdzie się jakaś dobra dusza, która powie „ja też tak miałam, wytrzymaj”.

Instytut BIO odzyskać chęć do ćwiczeń

Nie wracaj do przeszłości

Naprawdę nie ma znaczenia, że kiedyś Ci się nie udało. Nawet jeśli to Twoja 115 próba. Poprzednie doświadczenia nie determinują tego, co zrobisz tym razem. Teraz po prostu skup się na konsekwentnym dążeniu do celu. Krok po kroku, centymetr po centymetrze. Liczy się TEN raz.

Instytut BIO odzyskać chęć do ćwiczeń

Wysypiaj się

Sprawdzono, że jak jesteśmy zmęczeni – jest nam trudniej utrzymać dietę. Brak snu zwiększa uczucie głodu. Zwiększa się produkcja greliny, czyli hormonu łaknienia. Udowodniono, że osoby, które mało śpią nie tylko mają tendencję do podjadania, ale na dokładkę wybierają pokarmy wysokokaloryczne, najczęściej słodycze. Gdy jesteśmy wypoczęci, organizm produkuje więcej leptyny, hormonu sytości. Lepiej działa też trzustka, która odpowiada za gospodarkę cukrem.

Brak głębokiego snu przyspiesza też starzenie się organizmu. Nocą usuwane są z organizmu toksyny, łatane mikrouszkodzenia skóry, następuje intensywne dotlenianie i odbudowa komórek.
Niewyspanie to też brak chęci do działania, dlatego trudniej Ci się zmotywować do ćwiczeń na siłowni czy wyjść z domu na spacer. Jesteś przecież zmęczona. Dlatego zadbaj najpierw o odpoczynek, a będzie Ci łatwiej trzymać się postanowień o tym, żeby jeść zdrowo i regularnie ćwiczyć.

Więcej ciekawostek dotyczących motywacji do schudnięcia znajdziesz na naszym Instagramie. Zapraszamy!

 

Zapisz się na newsletter

żeby być na bieżąco i dostawać od nas wzkazówki, które pomogą Ci zmotywować się do aktywnego stylu życia. Zadbaj o siebie 

 

Instytut BIO zaprasza

Zapisz się!


Mail raz w tygodniu a w nim:

• cotygodniowy zestaw motywacji
• wskazówki na najbliższy tydzień
• kod promocyjny na e-booka
  “21 dni do zdrowszej wersji Ciebie”

+ GRATIS checklista
7 najczęściej popełnianych błędów,
które nie pozwalają Ci schudnąć
 

Z nami Ci się uda!

*Klikając w przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celu otrzymania praktycznych emaili i informacji handlowych.